Efficio

Laptopy dla biznesu

HP EliteBook HP EliteBook 850

HP EliteBook 850

Powstające serie laptopów biznesowych cieszą się ogromną popularnością właśnie w kręgu wszelkiej maści firm oraz przedsiębiorców. Nie można się dziwić, ponieważ laptopy aktualnie wykorzystywane są podczas codziennej pracy i stanowią nieocenioną pomoc. Jedną z ciekawszych propozycji może okazać się urządzenie HP EliteBook 850, który posiada szereg atrakcyjnych cech dla użytkowników, polepszając przy tym efektywność pracy (o czym również tutaj: www.laphard.pl).

Podzespoły

W każdym laptopie, tak i tu najistotniejszym aspektem zdecydowanie są podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz sprzętu. To one determinują wydajność, a co za tym idzie odczuć z użytkowania laptopa. W przypadku HP EliteBook 850 mamy do czynienia z procesorem z serii Intel Core i7 6500U. Jest to jednostka niskonapięciowa wyposażona w dwa fizyczne rdzenie, których taktowanie w trybie TURBO osiąga wartość 3 GHz. Jest to wystarczająco wydajne połączenie dla podstawowych zadań biurowych.

Kolejnym z ważniejszych podzespołów jest oczywiście pamięć operacyjna RAM. Na pokładzie urządzenia nie mogło zabraknąć aż 16 GB szybkich kości DDR4, których taktowanie to wartość 2133 MHz. Maksymalna ilość pamięci RAM w tym modelu wynosi 32 GB. Takie połączenie obu komponentów daje zadowalające rezultaty podczas codziennych zadań.

Matryca, dysk, bateria

Oprócz podzespołów więcej uwagi należy poświęcić również elementom, które odpowiadają typowo za wygodę użytkowania. W HP EliteBook 850 mamy do czynienia z matrycą o przekątnej 15,6 cala, która jest w stanie wygenerować obraz w rozdzielczości 4K. To świetny wynik, którego nie powstydzi się żadne urządzenie.

W laptopie HP EliteBook 850 można ponadto zastosować zarówno dysk SSD jako dodatek do standardowego dysku twardego HDD. To świetny zabieg pozwalający znacznie uprzyjemnić pracę. Ostatnim z aspektów jest niesamowita energooszczędność urządzenia, a co za tym idzie długi czas pracy na baterii. Wynika to przede wszystkim z faktu zastosowania procesora niskonapięciowego, którego zużycie energii stoi na bardzo niskim poziomie.

Education obraz autorstwa freepik - www.freepik.com