Efficio

Laptopy dla biznesu

HP EliteBook HP EliteBook 840

HP EliteBook 840- wydajny laptop do biznesu

Laptopy biznesowe powstały z myślą przede wszystkim o firmach oraz przedsiębiorcach. Nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę, że laptopy są niezbędnym już wręcz narzędziem pracy, które znajduje szerokie zastosowanie w codziennych zadaniach. Jednakże sam zakup tego typu urządzenia może okazać się sporym wyzwaniem jeśli spojrzymy na szeroki wybór asortymentu. Jakie więc elementy należy uwzględnić podczas pobytu w sklepie?

Wydajność ponad wszystko

Dość częstym błędem, który popełniają osoby niezorientowane w temacie technologii komputerowej jest wybór sprzętu jedynie pod kątem wizualnym. I jest to ogromny błąd i zdecydowanie można powiedzieć, że wygląd powinien być ostatnim aspektem, który bierzemy pod uwagę. Najważniejszą rolę odgrywa bez cienia wątpliwości dobór podzespołów, które z kolei odpowiedzialne są za wydajność. To właśnie dostępna moc obliczeniowa przekłada się na wydajność pracy oraz wygodę podczas codziennego użytkowania.

Procesor

Pierwszym, a zarazem najważniejszym z komponentów jest procesor. To właśnie on stanowi rdzeń całego układu i to jemu trzeba poświęcić najwięcej uwagi. Dobrej klasy jednostka powinna posiadać przynajmniej cztery fizyczne rdzenie z w miarę wysokimi taktowaniami zegara – okolice 2,5-3,5 GHz będą optymalnymi wartościami dla sprzętu biznesowego. Nie mniej nowsze modele procesorów posiadające jedynie dwa rdzenie również są w stanie sobie wyśmienicie poradzić w trakcie obciążenia.

Pamięć operacyjna RAM

Po drugie należy spojrzeć również na pamięć operacyjną RAM, której ilość z reguły nie powinna być mniejsza niż 8 GB. Pozwala to bez jakichkolwiek problemów użytkować sprzęt. Istotny okazuje się także rodzaj zastosowanych kości. Najnowsze z nich czyli DDR4 są najwydajniejsze, ale także najdroższe. Bardziej budżetowe rozwiązaniem jest wybór kości DDR3, które nadal dobrze się sprawują.

Wybór modelu laptopa

Dobrym wyborem okazuje się tu laptop HP EliteBook 840 (o którym także tutaj: https://www.laphard.pl/pl/c/EliteBook-840-G6/307), który posiada procesor Intel Core i7 7500U. Jednostka ta posiada 2 fizyczne rdzenie, których taktowanie maksymalne wynosi 3,5 GHz. Takie zestawienie jest w zupełności wystarczające. Ponadto laptop posiada fabrycznie 8 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR4.

Technology obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com